Region: Plzeň
Ročník:  2023
Počet návštěvníků:473
Pecihrádek, Plzeň
Adresa nezveřejněna

Rodinný dům Pecihrádek

Plzeň

Fotogalerie

Hodnocení poroty

Nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2023 získává za realizaci svižného rodinného domu, který citlivě a samozřejmě zapadá do kontextu krajiny. Jednoduchá hmota s dynamickým zkosením a přírodě blízký dřevěný obklad působí nerušivě a vlídně. Přehledně koncipovaný interiér využívá různé pohledové materiály a struktury. Celkové architektonické řešení je na vysoké úrovni a díky publikování obohatí portfolium kvalitních realizací rodinného bydlení v našem kraji.

Popis stavby

Rodinný dům Pecihrádek leží na ostrohu nad řekou Berounkou proti kostelu svatého Jiří na okraji městské části Bolevec v Plzni. Orientace, převýšení pozemku a místní stavební regulativ byly zásadním faktorem pro formování objektu.

Od příjezdové komunikace se tváří jako malá chatka. Od řeky působí díky svahu, jako věžovitý hranol s výhledem. V prostřední úrovni dům navazuje na příjezdovou komunikaci, kde je umístěn obývací pokoj se zázemím. V podkroví jsou pokoje pro relaxaci a zázemí. Suterén obsahuje pracovnu, technickou místnost a skladový prostor. To vše je poskládáno do pouhých 80 m2 zastavěné plochy.

Kapotáž dřevostavby je z modřínového dřeva s prkny na výšku , která bude stárnout přirozeně a nechá tak vyniknout okna ve žluté barvě. Střecha je dle regulativu sedlová, avšak atypicky tvarovaná, aby vyhověla i vnitřnímu kompaktnímu provozu. Na její krytinu bude do budoucna umístěno zelené extenzivní souvrství. Dům jako strom, strom jako dům? Uznejte sami.

Odkaz na mapu

Pecihrádek, Plzeň
Adresa nezveřejněna
Pecihrádek, Plzeň
Adresa nezveřejněna

Přihlašovatel:
projectstudio 8 s.r.o.

Autoři architektonického návrhu a projektu:
Ing. arch. Bohuslav Strejc
Ing. Ondřej Janout
Petr Soukup DiS
projectstudio8 s.r.o.

Zhotovitel:
Petr Hirman – autorizovaný stavitel

Investor:
soukromá osoba

Informace o právě probíhajícím ročníku na stavbarokupk.cz

Kontakt pro přihlašovatele

Ingrid Havránková
tel.: 725 745 788
e-mail: ingrid@stavbarokupk.cz

Kontakt pro média

Hana Kulawiaková
tel.: 606 665 771
e-mail: hana@stavbarokupk.cz

Radka Šmídlová
tel.: 730 848 412
e-mail: radka@stavbarokupk.cz

Webdesign: No Limit Studio s.r.o.
© 2024 Mapa Stavby roku Plzeňského kraje